Battle – kapela alebo DJ?Miesto, hudba, jedlo.

Budeme to opakovať stále dokola. Tieto tri zložky tvoria základ každej svadby. Samozrejme, všetky dielčie služby sú tiež dôležité, iste nedegradujeme žiadnu z nich. Avšak miesto, hudba a jedlo dávajú základ tomu, ako sa vaši hostia na svadbe cítia. A buďme úprimní, o pocitoch celý ten deň je (a ešte o tom čarovnom slovíčku „áno“ pri svadobnom obrade). 
V našom článku sa vyjadrujeme k tomu, čomu rozumieme najlepšie- a to je hudba na svadbu. Veľa základných otázok o svadobnej zábave znie vždy rovnako: „kapelu alebo DJa?“ Pozrime sa na krátke porovnanie.

Čo si budeme hovoriť, rozhodovanie je otázkou vkusu a otázkou peňazí. Pokiaľ sa však sami seba pýtate, prečo vlastne chcete hudbu (kapelu či DJa) na svoju svadbu a vaša odpoveď je: „pretože chceme, aby sa všetci naši hostia zabávali“, čítajte ďalej. My odporúčame obe varianty. Živú hudbu (či už duo, dychovku alebo cimbalovú muziku alebo akékoľvek inštrumentálne zoskupenie) i DJa. Živá hudba vám vyplní 3-4 hodinky poobedňajšej zábavy (vy zatiaľ môžete v pokoji zvládnuť fotenie a ďalšie, zatiaľ čo hostia si u kávičky vypočujú vystúpenie alebo si s hudobníkmi zaspievajú). 
Pre večernú zábavu zvoľte však DJa. Má totiž ďaleko väčší repertoár, zabaví celé publikum (nehľadiac na vek alebo žáner) a neunaví sa. Navyše hrá na želanie, čo býva u „celovečerných kapiel“ často problémom.

Kapely mávajú pravidelné pauzy, obmedzený repertoár a pokiaľ by ste ich chceli na poobedie i na celý večer, zrejme by ste si siahli hlboko do vrecka a k vytúženému cieľu (zabaviť hostí) by ste sa príliš nepriblížili.
Dávajte pri výbere pozor tiež i na priestorové riešenie svadobného miesta, kde bude svadobná zábava prebiehať. Kapelu tvorí niekoľko členov a všetci potrebujú priestor. Preto sa môže stať, že zaberú viac miesta a tým sa zmenší tanečný parket. U DJa je to rozmerovo jednoduchšie.
V závere vás pobavíme historkou z jednej svadby.

Keď sme sa nevesty, ktorá sa rozhodovala medzi kapelou a DJom opýtali, prečo si nakoniec vybrala DJa, jej odpoveď bola jasná a pohotová: „Kapela mi po polnoci techno nezahrá!“

Prajeme vám šťastný výber hudby pre váš veľký svadobný deň.

KV-Production Slovensko

Rezervovať DJa

Aby sme mohli akciu pripraviť čo najlepšie, potrebujeme si s vami zavolať. Neradi veštíme z krištáľovej gule. Ďakujem.