EMERGENCY! DJ/kapela mi to na poslednú chvíľu zrušil.


Na svadobných portáloch, vo svadobných skupinách na sociálnych sieťach a v e-mailoch to čítame viacmenej každý deň. A stále dookola je to ten istý scenár: „DJ alebo kapela nám na poslednú chvíľu zrušili rok dohodnutý termín, čo máme robiť?“ Začíname mať podozrenie, že na Slovensku a v Česku sa z toho pre tento rok stala súťaž amatérov v odmietaní.

Prečo je to tak?

Dôvod, prečo sa toto stáva, je z 90% rovnaký. Jednoducho sa na vybraný termín našiel niekto, kto zaplatí za službu viac. A tak sa DJ, či kapela (alebo iný dodávateľ) „profesionálne“ zbaví lacného kšeftu, je predsa „podnikateľ“ a potrebuje zarobiť! Ostatných 10% sú skutočne reálne dôvody, pre ktoré by sme sa na dodávateľa nemali hnevať.

Čo s tým?

Variant je niekoľko. Najbezpečnejšie je však rezervovať si overeného dodávateľa, preskúmať referencie, požadovať osobnú schôdzku pred svadbou (alebo aspoň videohovor), podpísať zmluvu o poskytnutí služieb. Skutočný profesionál túto variantu spomenie vlastne sám od seba hneď po záväznej rezervácii a považuje to za štandard vo svojom podnikaní. Porušenie zmluvy má potom za následok penále. A to by sa hocijakému nespoľahlivému dodávateľovi, ktorý zoberie drahší kšeft už neoplatilo (preto zmluvu nepodpisuje).

Varianta 2– keď už sa vám táto situácia stane, existuje u nás pár kvalitných tímov ľudí, ktorí sú presne na takéto chvíle pripravení. Väčšinou majú 1 či viacerých kolegov v „pohotovosti“ a sú schopní kvalitne a rýchlo zachrániť nešťastnú situáciu. Dokonca sme zažili okamih, keď sa nevesta dozvedela v deň svojej svadby, že jej dohodnutý DJ nepríde, a tak sme vyrazili my. Slová vďaky si pamätáme dodnes. A tú úľavu po páde kameňa z jej srdiečka tiež!

A čo cena?

Svadba je dosť výrazná nákladová položka v partnerskom rozpočte, o tom niet pochýb. Častokrát práve z dôvodu šetrenia vyberú klienti lacnú variantu so slovami: „to nám stačí“. Je to tak trochu lotéria. Niekedy to vyjde a i lacný dodávateľ poskytne kvalitnú a precízne urobenú prácu. Inokedy sa stane, že predražený dodávateľ je arogantný a neschopný babrák. V priemere je to tak, že dodávatelia, ktorí podnikajú vo svadobnej sfére dobre vedia, aké sú ich náklady  na dodanie stopercentnej služby a tomu adekvátne prispôsobia svoju cenu. I váš pocit z celej svadby je potom 100%.

A ako to vyzerá, keď zachraňujeme svadbu na poslednú chvíľu? Pozrite si video s našim kolegom Honzom v Česku.

V závere malé zhrnutie– vyberajte dobre.  A čo je dôležité, každý dodávateľ ( či už šaty, kvety, catering alebo hudba) je malý čriepok k dokonalej svadbe. Venujte všetkým rovnakú pozornosť. 

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si poľahlivého a kvalitného DJ hneď.

Aby sme mohli akciu pripraviť čo najlepšie, potrebujeme si s vami zavolať. Neradi veštíme z krištáľovej gule. Ďakujem.