Sobáš – Hudobný sprievodca vašou svadbou


Svadobný obrad je nesporne najdôležitejšia časť dňa D. Každá z vás chce mať práve tento okamih dokonalý a my vám v tom pomôžeme. Vybrať a zladiť hudbu pre tento okamih nie je vôbec ľahké. Samozrejme existuje možnosť „niečo pustiť“ a ono to nejako dopadne. Ale.. chcete mať predsa všetko perfektné. Tak sa poďte spolu s nami pozrieť, ako na to.

Snúbenci najčastejšie mávajú na sobáši živú hudbu alebo DJa. Živá hudba je skvelá, ak máte kvalitného interpreta. Voľba DJa je druhá varianta a i tu je potrebné klásť dôraz na kvalitu. Prečo? Každoročne odohráme mnoho obradov a je to pre nás jedna z najťažších častí dňa. Všetko sa musí dokonale podariť… a priznám sa, vždy som nervózny. DJ by mal zvládnuť napríklad zahrať len časť skladby, mal by byť schopný s vami všetko nacvičiť dopredu a nemal by panikáriť, ak sa niečo nepodarí. Nám sa to darí 😊.

O tom, že by vám púšťal hudbu k obradu niekto z obsluhy ani písať nebudeme. Neodporúčame. Väčšinou je to nedbalo urobené, bez akejkoľvek investície.

Toľko k úvodu a teraz si poďme poskladať obrad.

Svadobný obrad (civilný) sa skladá z niekoľkých častí:
– príchod ženícha
– príchod nevesty (družičiek)
– reč sobášiaceho
– výmena prstienkov
– bozk
– podpisy
– gratulácie

Vybrať hudbu na každú časť môžete niekoľkými spôsobmi. Buď pre každú vyššie uvedenú časť zvlášť alebo v kombinácii (v zátvorke uvádzame tiež priemernú dobu jednotlivých častí):
– Príchod ženícha (cca 90 s- podľa vzdialenosti, odkiaľ bude vychádzať)
– Príchod nevesty (cca 120 s- choďte pomalšie a užite si tu slávu)
– Reč sobášiaceho (cca 5-7 min, tu bez hudby)
– Výmena prstienkov+ bozk+ podpisy (cca 90 s)
– Gratulácie (to záleží od počtu hostí, štandardne cca 10-20 min.)

Obľúbená je tiež kombinácia:
– Príchod ženícha+ príchod nevesty
– Reč sobášiaceho (nemusí byť hudba)
– Výmena prstienkov+ bozk+ podpisy
– Gratulácie

Výhodou obidvoch vyššie popísaných verzií je, že sa hudba nemení tak rýchlo (často) a sprevádza vás jednotlivými „celkami“.

Skvelé sú tiež rôzne vtipné varianty, nečakané skladby.. možností je veľa.
Pokiaľ chcete mať váš sobáš z hudobného pohľadu dokonalý, opäť zdôrazňujeme, je potrebné si ho natrénovať spoločne s vami vybranou hudbou, optimálne s DJom alebo koordinátorkou.

Na ozvučení obradu si v KV nechávame obzvlášť záležať. Celý proces s vami prejdeme, hudbu prispôsobíme a scenár postavíme tak, aby všetko bolo dokonalé. . . a to predsa ide.