Svadba v zime – do toho!


Na saniach s koňmi strčíte Popolušku do vrecka!

V kozube na horskej chate praská oheň, popíjate horúci punč a vo vzduchu sa prelína vôňa ihličia a škorice. Máte pocit, že ste v rozprávke, pretože za oknami padajú ticho veľké biele snehové vločky. Okolo vás sú vaši najbližší a všetci, ktorých máte radi. A viete čo? Najlepšie na tom všetkom je, že to vôbec nie sú Vianoce, vďaka ktorým sa vaše srdiečko tak raduje. Tento pocit sa dostaví vo chvíli, keď sa rozhodnete pre prekrásnu a dnes čím ďalej tým viac populárnu zimnú svadbu.
Svadobná sezóna je klasicky a konvenčne otváraná na jar a končí na jeseň. Áno, všade je teplučko, svadobné miesto si musíte zarezervovať aj 2 roky dopredu, u každého rybníka alebo na lúke u balíkov slamy stretnete nejaký mladomanželský pár s fotografom Všade sa to hmýri nevestami. 18.8.2018 je predsa magický dátum! Ale čo takto 20.2.2020? Hm,… na zváženie… 😊.

Negatíva?

Je zima, je sneh. Ďalšie? Nepoznám.

Pozitíva? Tu je zoznam:

Je síce zima, ale vy už vopred viete, že zima bude. A tak sa na to môžete náležite pripraviť, rovnako ako vaši hostia. Svadobné šaty, ktoré dopĺňa mäkučký kožuštek, do ktorého sa celá zabalíte, nájdete v akomkoľvek svadobnom salóne. Navyše máte v zimných mesiacoch salón takmer samy pre seba. A dokonca sú v ponukách mnohých salónov tiež svadobné šaty z hrubších materiálov, určené práve pre zimné svadby. Nemajte obavu, nezmrznete. Hreje vás predsa láska.
DJ Petr Knap ktorý hral pred časom na svadbe vo februári hovorí, že hrať na zimnej svadbe je iné. Iné v tom, že hostia sú oveľa pokojnejší, sú v „pohode“, nie je im teplo, necítia nekomfort. Atmosféra je pohodovejšia.
Zimná svadba je rajom odlišností. Kombinácie bielej so zlatou či striebornou, do toho ihličie a šišky, na stoloch vianočné koláčiky a perníčky, teplý punč, to búra všetky predstavy o stereotype. Keď DJ hrá Love is all arround, okamžite si spomeniete na tie známe scény z Lásky nebeskej.

Môže byť váš veľký deň D ešte viac romantický?

Môže!

Popolušku hravo strčíte do vrecka, keď sa na svadobný obrad necháte priviezť v kočiari s koňmi. A konečne, keď sa prejdete ruka v ruke alejou zamrznutých smrekov. Tie fotky dýchajú romantikou.
Že ste skôr než romantici, praktickí jedinci? V poriadku.
Pár dosť slušných argumentov pre zimnú svadbu v bodoch:

  • svadobné miesta majú voľno a väčšinou vám ešte i sami ponúknu „mimosezónnu zľavu“ (i keď my si myslíme, že dnes už nie je nutné rozlišovať svadobnú ne/sezónu)
  • personál nie je „presvadbovaný“ a tak vám v zimných mesiacoch splní akékoľvek želania
  • dostupnosť ostatných služieb je oveľa väčšia (kaderníci, vizážisti, koordinátorky, hudba, DJ…)
  • do zimných mesiacov sa skvele hodí netradičné občerstvenie, pokiaľ zvolíte krémové zákusky, dlhšie vydržia a tak rýchlo sa nepokazia
  • s nepriazňou počasia vopred rátate
  • pre vašu svadbu môžete vybrať netradičný motív (napr. Mrázik)
  • nebudete sa fotiť na poli s balíkom slamy vedľa ďalšieho mladomanželského páru
  • môžete si na druhý deň po svadbe zalyžovať s priateľmi a rodinou

Se zimní svatbou bychom byli opatrní pouze ve městě, kde se zpravidla nenachází romantická, zasněžená, bílá zákoutí. Když zimní svatba, tak rozhodně někde na horách, kde máte jistotu, že se nebudete brodit břečkou nebo blátem.

So zimnou svadbou by sme boli opatrní iba v meste, kde sa zvyčajne nenachádzajú romantické, zasnežené biele zátišia. Ak zimná svadba, tak určite niekde na horách, kde máte istotu, že sa nebudete brodiť blatom. 

Rezervovať DJa

Aby sme mohli akciu pripraviť čo najlepšie, potrebujeme si s vami zavolať. Neradi veštíme z krištáľovej gule. Ďakujem.