Svadobný timemanagement – alebo naplánujte si svoj dokonalý deň D


Aby sa vám nestalo, že vo svoj veľký deň spanikárite ešte skôr, ako vám zazvoní budík, pripravili sme pre vás pár tipov, ako si naplánovať čas, aby všetko klaplo a ostala vám i nejaká časová rezerva. Poďme na to v jednoduchých krokoch:

1. RANNÉ PREDSVADOBNÉ PRÍPRAVY

A je to tu! Veľký deň D, vstávať.
Vy- nevesta budete vstávať oveľa skôr ako váš snúbenec, pretože vaše prípravy sú časovo náročnejšie. Podľa toho, o koľkej ste si zvolili svadobný obrad, je nutné nastaviť i budík. U neviest sa počíta tak s 1,5 hodinou na kaderníka, minimálne 1 hodinou u vizážistky a pol hodinkou na obliekanie. Keď k tomu prirátame nejaké to cestovanie, pretože nie vždy zoženieme službu domov, dostávame sa na čas 4-4,5 hodiny. Dôležité je u toho tiež myslieť na to, že si pre vás príde ženích a niektorí rodičia dávajú tzv. požehnanie snúbencom. Preto počítajte ešte s polhodinkou, než vyjdete z domu. Ak je teda napríklad obrad o 12:00, je dobré vstávať ráno okolo 6:30- 7:00.

2. SOBÁŠ

Civilné svadobné obrady sa na Slovensku väčšinou konajú okolo 11:00-14:00 hodiny. Všetko však záleží na tom, ako sa dohodnete so sobášiacim úradníkom/ matrikou, častokrát nie je problém ani so sobášom okolo 16:00. V kostole sa najčastejšie sobáši okolo 14:00-15:00, ale takisto záleží na dohode s pánom farárom. Civilný sobáš trvá okolo 20 minút, cirkevný je dlhší a tiež záleží, či máte obrad alebo i svätú omšu/ bohoslužbu. Tu sa počíta tak s hodinou času.

3. VÁŠ PRVÝ MLADOMANŽELSKÝ OBED

Cca hodinku po sobáši nasleduje slávnostný obed. Načasovanie je veľmi závislé od miesta konania obradu a potom od miesta, kde máte hostinu. Je dobré mať čo najkratší časový úsek medzi sobášom a obedom, keďže je sobáš často v dobe podávania obeda. Nenechajte svojich hostí hladovať, aby neboli nevrelí. A tiež im k jedlu pustite niečo pohodového. Na druhej strane, ak je sobáš napríklad o 16:00, tak je to už ďaleko po obede a teda v čase olovrantu, skoro večere (než skončí), takže opäť platí, že by malo jedlo byť do hodinky po sobáši.
Hudobné tipy na obed pre vás máme tu.

4. SVADOBNE FOTENIE

Po obede spravidla prichádza fotenie mladomanželov. Tu je dôležité spomenúť, že hostí opustíte a odídete sa fotiť na vopred vybrané miesto. Väčšinou to zaberie viac času, ako ste pôvodne plánovali. Svojich hostí tak necháte „samých“ a je potrebné ich nejako zabaviť. Poobedňajšiemu foteniu je možné predchádzať a to tak, že svoje spoločné svadobné fotky nafotíte už dopoludnia, teda ešte pred obradom. Pokiaľ máte sobáš v neskorších popoludňajších hodinách, je to veľmi dobré riešenie.

5. KRÁJANIE SVADOBNEJ TORTY

Táto časť svadobného dňa nezaberie príliš veľa času, rátajte tak 15 minút. Po slávnostnom krájaní torty sa dohodnite vopred s obsluhou, aby kúsky nakrájanej torty rozniesli svadobným hosťom. Dnes sa často stáva, že nie všetci hostia jedia tortu, preto sa na to kľudne vopred pripravte a dajte obsluhe pokyn alebo zoznam ľudí, ktorí tortu chcieť budú/nebudú. U kvalitných svadobných miest by to nemal byť žiaden problém.

6. PRVÝ MLADOMANŽELSKÝ TANEC

Svadobným tancom začnete večernú časť svadobného dňa. Najčastejšie vychádza mladomanželský tanec okolo 17-19 hodiny. Veľmi populárne sú tance s vopred pripravenou choreografiou, ktorú môžete sami natrénovať. Hostia sa určite potešia a zabavia, budú nadšení. Len dobre zvážte, akú pesničku pre túto príležitosť vyberiete alebo či si necháte urobiť mix piesní.
Ako na to ?

7. ZÁBAVA NA SVADBE MÔŽE MAŤ ŠMRNC

O zábavu sa vo voľnej časti stará DJ, moderátor/starejší alebo kapela. Určite odporúčame zjednať si vopred schôdzky so všetkými, ktorí vás majú zabávať a jednoznačne si dohodnúť všetky detaily.

8. UKONČENIE

A je koniec! Deň D dopadol skvelo, vy aj hostia ste nadšení a unavení. Už je dávno po polnoci. Najčastejšie okolo 3 hodiny ráno. A kedy končí DJ? Ten náš až vtedy, keď poviete „STOP!“… a to môže byť aj o pol 6 ráno 😊.

Rezervujte si svadobného DJ

Aby sme mohli akciu pripraviť čo najlepšie, potrebujeme si s vami zavolať. Neradi veštíme z krištáľovej gule. Ďakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.